PAZUR

Polski Akademicki Zlot Użytkowników R

15-17 Października 2014, Poznań

Witamy na stronie poświęconej Polskiemu Akademickiemu Zlotowi Użytkowników R 2014 (PAZUR’14). Jest to ogólnopolska konferencja mająca na celu zintegrowanie środowiska użytkowników pakietu statystycznego R, która odbędzie się w dniach 15-17.10.2014 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Planowana tematyka konferencji dotyczyć będzie zarówno części programistycznej, jak i aplikacyjnej w takich dziedzinach, jak: matematyka, bioinformatyka, statystyka i biostatystyka, ekonomia, geografia, medycyna, i wiele innych. Poza tym zapraszamy również przedstawicieli biznesu, którzy, na co dzień wykorzystują w swojej pracy język R.

Oprócz konferencji zaplanowane są również warsztaty poświęcone zastosowaniom pakietu statystycznego R oraz konkurs na najciekawsze wizualizacje danych z wykorzystaniem pakietu R.

Zachęcamy do przedstawienia swoich dotychczasowych doświadczeń z R podczas konferencji zarówno w postaci dłuższego (25 min) jak i krótszego (5 min) wystąpienia. Możliwe jest również uczestnictwo w konferencji bez referatu. Jednocześnie gorąco zapraszamy do udziału w warsztatach i konkursie. Wszystkich zainteresowanych udziałem zachęcamy do zarejestrowania się poprzez odpowiednie formularze zgłoszeniowe na naszej stronie. Chcielibyśmy podkreślić, że udział w konferencji jest darmowy.

Mamy nadzieję, iż PAZUR’14 będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń, poszerzenia wiedzy dotyczącej języka R oraz do nawiązania kontaktów czy współpracy.

Organizatorami konferencji są: Katedra Statystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Katedra Metod Matematycznych i Statystycznych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz SKN Estymator.

Sponsorzy